• Zelené oči - ako to začalo

• 26.05.2017 10:26
      • Koncom leta a na jeseň minulého roka dostala naša škola nový šat - vymenili sa okná, prebehlo zateplenie a dostala obnovenú a modernejšiu farebnú fasádu. Na túto zmenu plynule nadviazala úprava interiéru a exteriéru školy.
      • V exteriéri školy sa obnova zelene a rozvinutie funkcií školského areálu dotýka predovšetkým časti skrytej za hlavnou budovou školy. Bol tu vybudovaný minilesopark, stromy však už boli prerastené, prekážali si, trávnatý povrch príliš tienili. Naši žiaci využívali tento priestor najmä na naháňačky a skrývačky, v horúcich dňoch si tu družinári do tieňa rozprestreli deky. S celkovou obnovou budovy školy však prišla aj revitalizácia tohto priestoru. Boli sem nainštalované detské preliezky a plánoval (a aj sa naďalej plánuje) rozvoj exteriéru školy.

A tu sa stretli aktivity z troch strán – snaha školy, tohtoročné ciele mesta a ako na zavolanie prišla výzva grantového programu Trenčianskeho samosprávneho kraja „Zelené oči“. V rámci nej môže žiadateľ požiadať o nenávratný príspevok až 2000 € na tvorbu a revitalizáciu verejnej zelene (bližšie a presnejšie informácie nájdete na https://www.tsk.sk/regionalny-rozvoj/zelena-zupa/zelene-oci.html?page_id=323086). Tak sme sa v našej škole pustili do premýšľania a plánovania. Napokon sme s naším projektom aj uspeli a získavame tak príspevok 1650 € na dobudovanie areálu. O jednotlivých aktivitách a postupe prác na projekte budeme priebežne informovať na webe školy.