• eTwinning 2014/15

• 23.06.2017 14:37
      • Každý školský rok žiaci terajšej 4. B spolupracujú na projekte s ďalšími európskymi školami prostredníctvom internetu. Táto spolupráca sa volá eTwinning. Témy projektov súvisia s učivom, ktoré sa v danom ročníku učia. V prvom ročníku to bol projekt  o ročných obdobiach „ Four seasons for us“, v druhej triede si vybrali tému o rozprávkach: „Once upon a time „ / Kde bolo, tam bolo.../

Minulý rok spolu s triednou učiteľkou Mgr. Hidvégiovou vytvorili projekt " Maths in real live" / Matematika v praxi / a spolupracovali na ňom s deťmi s Poľska, Česka, Grécka a Turecka. Tento projekt  bol ocenený Európskym certifikátom kvality a Certifikátom za prácu žiakov.

Pre úspešnosť projektu sa rozhodli v ňom pokračovať  aj v školskom roku 2014/2015. S našimi štvrtákmi spolupracovali deti z Talianska, Poľska a Česka.

Stručný obsah projektu:

Každá škola podľa harmonogramu poslala tri zábavné úlohy na meranie, váženie, skúmanie, atď. ostatným školám. Tieto úlohy aj sama  splnila a poslala o tom krátku fotodokumentáciu, prezentáciu alebo video. Ostatné školy mali dva týždne na to, aby splnili úlohy  a zverejnili, ako si s nimi poradili. Počas projektu žiaci spoznávali školský život svojich európskych rovesníkov, veľa sa dozvedeli  sami o sebe, precvičili si meranie rôznych veličín a tvorbu diagramov.

Žiaci pracovali a komunikovali v bezpečnom pracovnom virtuálnom priestore. Komunikačným jazykom bola angličtina, pani učiteľky pomohli svojim žiakom pretlmočiť zadania do  ich materinského jazyka.

Projekt trval od októbra 2014 do apríla 2015.

Kliknutím na nasledujúce odkazy si môžete pozrieť práce jednotlivých tried zapojených do tohtoročného projektu:

Tasks_from_Slovakia_II..pdf

Tasks_from_Czech_republic_II.pdf

Tasks_from_Italy_.pdf

Kliknutím na obrázok otvoríte príslušnú fotogalériu e-Twinningu: